Logo Stanislava Kučová
InterkomPřispěvatelé IKNejčastější témata a rubriky IKPředchozí heslo: Martin Kučera Index Následující heslo: Míla Linc Pouze pro potřeby ČS Fandomu

Stanislava Kučová, Ing. – bývalá redaktorka, příležitostná, autorka, fan, *5. 6. 1970 Brno, vdaná
děti: Alex, Daniel,

NYNÍ Studium klasické archeologie na FF UK. ST VUT FS Brno, ekonomika a řízení (1992). ŽIVOT 23 let Brno. 2 roky New York. Praha. ZAMĚSTNÁNÍ Česká mise při OSN New York – 1995, pár divných zaměstnání, 2 roky v nakladatelství Altar – redaktorka, 3 roky tisková mluvčí internetové firmy (InWay). Rodičovská dovolená a studium. ZÁJMY Archeologie - Egeida, archaické období, Alexandr, Etruskové. Lit. všeho druhu, film, psaní, kavárny, Praha, Vysočina. ZÁŽITKY Lavondyss Roberta Holdstocka. Druhé město Michala Ajvaze. Gaimanův Sandman. Archeologický výzkum. Technopárty. Porod(y). Noci v poušti. Smrt kocoura. Rýnský ryzlink.

SF Do fandomu ji přivedla společnost přátel J. R. R. Tolkiena v Brně a dílo zkázy dovršil internet, který byl v New Yorku jediným spojením s domovem a na něm vešla ve známost s několika znalci SF, kteří ji pak v Praze seznámili s ostatními… a pak si přečetla Holdstocka. VÁŽÍ SI Spisovatelů, archeologů, vlkodlaků. Člen SFK: JRRT Preferuji: fantasy OBLIBA/Rád čtu: Homér, Holdstock, Ajvaz, Borges, Eliade, Gaiman, Tolkien, Lovecraft, Eco, Rushdie, Meyrink. CONY Dracony od r. 92, 95, 96. Parcon 95, 96. Pak se to všechno nějak zrychlilo. SF DÍLO Publikovala 2 x v Troskách a Dechu draka, k jiným aktivitám toho druhu se zatím nedostala. Další díla leží v šuplíku a v hlavě.

SA Hejtmanská 5, 198 00 Praha 9 – Kyje, tel.: 737668038, mail: skucova@seznam.cz, stanakucova@gmail.com,

Previous Index Next Datum aktualizace: 05.04.2007