Logo Ondřej Müller
InterkomPřispěvatelé IKNejčastější témata a rubriky IKPředchozí heslo: Jan Mrlík Index Následující heslo: Ondřej Neff Pouze pro potřeby ČS Fandomu

Ondřej Müller – nakladatel, autor, překladatel, editor, redaktor, *1. 1. 1966 Praha, ženatý
m. Ivana, roz. Cimbálníková (1966), svatba/spolu od: 1988, ( ) ,

ST FF UK Praha 89. ZÁJMY německá literatura, elektronická hudba, multimédia, futurologie. Politická orientace pravicový liberál. DÍLO mimo SF Populárně-naučné knihy a encyklopedie pro nakl. Albatros, odb. překlady, články a recenze v periodikách Lidové noviny, MF Dnes, Kmen, Zlatý máj, Tvar, Labyrint, Nemesis, Ikarie.

SF aktivity ve fandomu žádné. Zájem o dobrou svět. lit., k níž samozřejmě patří i SF a F. Do r. 93 šéfred. nakl. Winston Smith, lektor Workshopu, do r. 1996 šéfredaktor nakl. Arkadia, od r. 1998 programový ředitel nakladatelství Albatros. VÁŽÍ SI z nakl. oblasti Wolfganga Jeschkeho pro jeho editorský vkus a Gardnera Dozoise pro jeho antologie. OBLIBA/Rád čtu: Strašidelná literatura 19. století, v SF R. Bradbury, B. Sterling, P. K. Dick, D. Brin, S. Baxter, Paul J. McAuley, Ch. Scheffield a další. SF DÍLO překlady: 92 Jeschke – Temné brány času, 94 Ende – Vězení svobody, 97 Jeschke – Midas, doslovy, medailonky autorů, recenze.

Previous Index Next Datum aktualizace: 02.04.2007