Logo Milan Pohl
InterkomPřispěvatelé IKNejčastější témata a rubriky IKPředchozí heslo: Jarmila Plutová Index Následující heslo: Jan Poláček Pouze pro potřeby ČS Fandomu

Milan „kernel32“ Pohl, Mgr. – fan, sběratel, překladatel, *31. 8. 1982 Praha, svobodný

ST FSV UK, mediální studia. ZAMĚSTNÁNÍ Editor. ZÁJMY Literatura, film, komiks, turistika, cykloturistika, paleontologie (zatím jen teoretická). Politická orientace Lehce napravo.

SF K SF se poprvé dostal na základní škole díky Hvězdným válkám. VÁŽÍ SI (abecedně) Jaroslav Jiran, Jana Jirásková, Zdeněk Rampas, Vlado Ríša, Jaroslav Velinský, Jana Zejmanová... a vůbec všichni lidé se srdcem na správném místě. Preferuji: space opera OBLIBA/Rád čtu: Philip K. Dick, Timothy Zahn, Isaac Asimov, Stanislaw Lem, Douglas Adams, Terry Pratchett, Aaron Allston, Matthew Stover. CENY a OCENĚNÍ O stříbřitělesklý halmochron 2003. CONY Od roku 2002 všechny Avalcony, příležitostně i jiné, např. Pragocon, S-con... SF DÍLO Od roku 2000 napsal dva kratší romány a okolo patnácti povídek. Do češtiny přeložil nebo spolupřeložil přes dvacet románů Star Wars a sestavil antologii Star Wars: Setkání v mlze. Přispívá knižními recenzemi do časopisu XB-1 (dříve Ikarie). Nehodilo se do žádné kolonky Velmi oblibuje televizní i komiksovou tvorbu Josse Whedona, zvláště sci-fi seriál Firefly, jemuž zasvětil internetovou stránku http://firefly.sff.cz.

SA Milan Pohl, Pionýrů 829, 27351 Unhošť, mail: milan.pohl@gmail.com, web http://mpohl.ic.cz, http://firefly.sff.cz

Previous Index Next Datum aktualizace: 01.08.2011