Logo
Otomar Dvořák
 
Referovaní v WHOSF Další přispěvatelé Nejčastější témata a rubriky Předchozí heslo: Miroslav Dvořák Následující heslo: Miroslav Eliáš A B C Č D E F G H CH J K L M N O P R Ř S Š T V W Z Ž  
Všechny články a recenze © Interkom, 1984-2003
DVOŘÁK Otomar – autor, 14. 1. 1951, ženatý, m. Eva Zajícová (výtvarnice).
NYNÍ novinář a spisovatel na „volné noze“, člen redakční rady čas. Fantastická fakta (a autor záhadologických článků), recenzent časopisu Ikarie (Vivisektor – knižní novinky sci-fi a fantasy). ST SPŠ v Hořovicích, pak dálkově FAMU Praha. ZÁJMY historie starověku a středověku, archeologie, astronomie, zeměpis a cestování, přírodní a historické záhady, příroda, folklór. P dělník, uklízeč, ved. kulturního domu, herec, dramaturg (4 roky v SEMAFORU), scénárista, redaktor (Čtení, Rodokaps, Berounský deník) aj.
SF Obliba od dětství; otec vášnivý astronom amatér, spolubudovatel hvězdárny v městečku Žebráku – vzpomínky popsal v povídce Hvězdní pavouci (vyšla v Literárním měsíčníku 1988 a v časopise Škrt 1990). 90-91 se zúčastnil autorského workshopu při Ikarii vedeného E. Hauserovou. OBLIBA Tolkien, Holdstock, Simmons. Autor řady povídek, písňových textů, scénářů a divadelních her. Exaltikon – povídka Věk bahna. Rodokaps – povídky Vzpoura mrtvých, Upíří hora, Blackwoodská bestie, Volání odjinud a novela Ďáblův klíč (pod pseudon. Ben Edair). Nemesis – povídky Prokletý lovec, Syn řeky, Eliáš. Ikarie – Bůh s tančícími ústy, Bod návratu, Údolí obrů, Nesmrtelní. Magazín FF Utajené dějiny Čech (spolu s Vl. Mátlem a A. Česalem). Divadelní hry – muzikálová verze románu Frankenstein s hudbou Milana Nytry – hrána dvě sezóny v Městském divadle Zlín v režii Josefa Morávka – ve festivalové anketě obdržela cenu diváků. Televizní hra v žánru sci-fi Horor aneb četba na dobrou noc (TV Ostrava, režie P. Novotný, sám autor si zahrál hlavní roli démona předčitatele). Zatím nerealizovaný sen: už několik let si nakladatelé jako horký brambor přehazují velký román Sekera strážců – pohádku na pomezí fantasy, která vychází ze slovanských archetypů, mýtů a folklórních tradic. V díle je obsažen i největší světový soubor zaručeně pravých trpasličích přísloví.
SA Oblouková 28, 101 00 Praha 10, telefon 71 72 07 32


Napsal/a pro IK
Odkazy ve WHOSF
Napsal/a pro IK
Odkazy ve WHOSF