Logo
Jiří Jobánek PhDr.
 
Referovaní v WHOSF Další přispěvatelé Nejčastější témata a rubriky Předchozí heslo: Tomáš Jirkovský Mgr. Následující heslo: Alois Joneš Ing. A B C Č D E F G H CH J K L M N O P R Ř S Š T V W Z Ž  
Všechny články a recenze © Interkom, 1984-2003
JOBÁNEK Jiří, PhDr. – autor, 19. 8. 1923 Dolní Loučky.
NYNÍ spisovatel. ST historie, sociologie, psychologie, FF Brno 49. P učitel, středoškolský profesor. ZÁJMY hudba a další projevy kultury a umění, vzdálená historie, latina, němčina, stará řečtina. Ž zkušenosti s nacismem. POL pracuje ve Společnosti pro Moravu a Slezsko, Helsinské sdružení atd. D vydal deset románů a povídkových knih, z nich dvě SF.
SF žánrem SF v dílech sleduje poetické a filozofické cíle, je přesvědčen, že jen z těchto důvodů je člověk oprávněn použít v literatuře fantaskních metod, účast na několika Draconech a přednáška na Parconu v Bratislavě o problematice historické fantastiky. DÍLO 65 antiutopický román Stříbrné ostrovy, 87 Tvář bohyně Tanit, několik povídek a novel ve sbornících (mj. pov. Orfeus v podsvětí v antol. Stalo se zítra, 84). 1996 druhý díl bohyně Tanit v nakl. Sena. „Nefritová Brána. 512 str.“ Připravuje knihu „Královští hadi.“ Anticipační SF román a volně navazuje na díly bohyně Tanit.
SA Záhřebská 10, 616 00 Brno, tel. 752464.