Logo rubriky
2/1989
  Fandom (další) (59)
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK   
  Interkom 2/1989  
Všechna práva © Interkom 1984 - 1989

PĚT LET TŘESKU

18.listopadu 1988 se v malém sále třebíčského SKP sešlo 35 členů SFK TŘESK na výroční schůzi klubu. Připomněli si, že tomu zakrátko bude 5 let od chvíle,kdy se prvních 28 nadšenců z Třebíče a okolí sešlo, aby založili SF klub. Stélo se tak přesně 3.12.1963 v 9,30 bod a klub byl tehdy jedním z prvních na Moravě.
       Po prvních rozpačitých krocích se brzy podařilo rozvinout všestrannou klubovou činnost. Na rozdíl od monolitních, převážně studentských klubů, sdružuje SFK TŘESK lidi různých věkových skupin, povolání i zálib. Máme také poněkud vyšší věkový průměr než je v našich krajích zvykem a jestliže Z. Rampas na MINICONU nazval svou scifistickou generaci dinosaury, pak se někteří z nás hrdě hlásí mezi trilobity. Ale trilobit netrilobit, všechny nás spojuje společný zájem o vědeckou fantastiku.
       Členy klubu jsou lékaři, zdrav, sestry, ženy z domácnosti i kantoři, stejně jako inženýři a technici z nedaleká jaderné elektrárny v Dukovanech. Samozřejmě nechybí ani mládež z dělnických profesí a studenti středních a vysokých škol.
       Díky vlídnému zřizovateli, kterým je Sdružený klub pracujících, může TŘESK vyvíjet svou činnost ve všech oblastech žánru.
       Sami bychom si do dalších let přáli více a hlavně pravidelnějších kontaktů mezi SF kluby a do nového roku redakci INTERKOMU a všem scifistům pevné zdraví a SF zdar!
V. Blažek
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK