Logo rubriky
89/1910.txt
  Fandom (další) (67)
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK   
  Interkom 10/1989  
Všechna práva © Interkom 1984 - 1989

Oprava

Když se před časem u našeho klubu objevilo slůvko Bonsai, mávli jsme nad tím rukou - skoro každý klub se nějak jmenuje, sestavovatel adresáře holt v zápalu boje přiřadil jméno i nám.
       Teď však v jarním adresáři čtu „Bonsai Mimoň“ a svoji adresu jako oficiální adresu klubu.
       Jsem potěšen, že Mimoň je natolik populární, že prorazila do adresáře, bohužel žádný SF klub v ní neexistuje a nikdy neexistoval.
       Je to poměrně vytrvaly omyl. Ve starších adresářích se můžete dočíst o SFK Mimoň s adresou na Lenku Sobotovou, která se sice o sf zajímá, ale jede zcela po soukromé linii (neplést s Jiřinou Sobotovou, její matkou, členkou našeho SFK) Napsal jsem tehdejší redakci IK a věc uvedl na pravou míru.
       Dnes je situace komplikovanější - znovu se objevil SFK Mimoň, ale náhradou za SFK Česká Lípa, který z adresáře zcela vypadl. Někdo by si to mohl vysvětlovat jako odraz nějakých náhlých klubových změn, kdo ví, čím způsobených ve skutečnosti však k ničemu podobnému nedošlo. Proto je na místě vysvětlit, jak se věci mají.
       SFK Česká Lípa (oficiálně „Literární kroužek při SKP ROH ŽOS Česká Lípa“) sdružuje fanoušky sf literatury z celého okresu Č.L. Zastoupení má samotná Česká Lípa (Jirka Matys, Ivan Andrýsek, Pavel Horák), pak Sosnová (Michal Prokop), Nový Bor (Lubor Studecký), Boreček (manželé Titovi), Doksy (Zdena Mócová), Dobranov (Jiří Mašek), a Mimoň (manželé Karbusičtí, Jiřina sobotová, Pavel Vlastník). Výhledově přibudou Zákupy (Jiří Sezama). Externistou je Vláďa Pavíza, jako spolupracovník z Jablonce n. Nisou. Je to klub, ve kterém není předseda ani předsednictvo, jelikož je ke svému fungování nepotřebuje. Vládne v něm jakási „vrcholná demokracie“, kdy každý dělá to, k čemu má motivaci, a pouze do výše své motivace. Nelámou se tímto způsobem žádné rekordy, ale o to by snad v klubech ani nemělo jít.
       Pro styk s fandomem má klub jednatele, což uvádím v každém čísle Bosai hned na první straně. Tato adresa až do této chvíle byla vždycky oficiální adresou klubu a měla by jí i zůstat, nejen z tradice. Adresa zní:
       Jiří Matys, Újezd 2222, 470 01 Česká Lípa.
       Tím samozřejmě nikomu nebráním, aby se obracel přímo na mne, má-li k mé osobě nějaké požadavky (např. distribuce Bonsai spadá pode mne, klubový archív, část přispěvatelů apod.).
       Marně pátrám po zdroji omylu. Jediné co mne napadá, je prezentace na Miniconu, kde platby za mne a Evu byla uvedena pod SFK Mimoň (a u Zdeny Mócové zase pod SFK Doxy). Tenkrát jsme z toho měli legraci, ale možná teď získáme plody. Raději jsem v adresáři zkontroloval, zda náš klub nebyl ještě víc rozdroben, než jsem na první pohled zaregistroval. Zatím nebyl.
       Závěrem: podle mého by změny v adresáři měly být prováděny pouze na základě seriozních podkladů, a ne podle toho, co jeho autor kde zaslechl.
P.S. Josef Hrdlička z Chomutova se mi už půl roku neozývá. Tato adresa by stála za přezkum.
Jiří Karbusický.
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK