Logo rubriky
3/2005
  (218)
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK   
 
Všechna práva © Interkom 1984 - 2005

Mezi koly

        
       Milí Akademici,
       Znovu všem děkujeme za hlasy v prvním kole a těšíme se na kolo druhé.
       Pro všechny, kdo nezachytili poslední dění v Akademii, ač bylo mocně inzerováno v fandomových tiskovinách i webovinách, opakujeme: po valné hromadě na loňském Parconu došlo k redukci počtu kategorií a drobným změnám definice některých dalších. Především to prospělo kategorii Nejlepší teoretický text (dříve Nejlepší kniha mimo beletrii): jak je vidět, všichni radostně přijali možnost hlasovat pro kratší, ale kvalitnější teoretické texty (předmluvy, doslovy, časopisecké články apod.) tam, kde dřív z nouze vybírali mezi houfem zcela spotřebních knih typu „Jak se točily Hvězdné války“ a podobně.
       Další důležitou změnou je, že pro větší mediální přitažlivost Cen Akademie jsme zavedli hlavní cenu, KNIHA ROKU, kterou budou Akademici ve druhém kole vybírat ze všech knih, které se, ať v jakékoli kategorii, dostaly přes první kolo. Připomínáme, že nemusí jít o nejlepší knihu jen vzato literárně či scifisticky, ale je žádoucí hodnotit to komplexně, jako vydavatelský velký čin, tedy včetně například významu pro žánr jako celek, neobvykle pěkné grafické výbavy a výtvarného zpracování a podobně!
       Připomínka pro (některé) Akademiky: prosíme, v prvním kole pište nejen název knihy, ale i autora. Pokud jde o něco, co ten, kdo sčítá hlasy, nezná zpaměti, musí to pak složitě a pracně vyhledávat v Orientačním seznamu.
       Ještě jednou díky; na druhé kolo a především pak na slavnostní vyhlašování (na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy v Praze na Výstavišti, v sobotu 7. května 2004 od 13.00 do 14.20) se těší
        
Richard Podaný a Zdeněk Rampas
       Když jsme se dostali domů, zmožen dvěma hodinami v pražské MHD jsem dal šlofíka, abych se pak v podvečer dal zlákat na párty u Peti Pavelka, tu sice Lucas původně mínil jako občerstení pro mladé účastníky TC, ale ač jsme dorazili až před osmou, byli jsme první, z Trpaslíconu je daleko kamkoli :-)
       21. března jsme v RUR dávali do pořádku kolování CKČ, Jiřina už nám s tím letos nepomůže, ale nějak to z
        
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK