Logo
Petr Habala i. m. Mgr.
 
Referovaní v WHOSF Další přispěvatelé Nejčastější témata a rubriky Předchozí heslo: Anna Gudzová Následující heslo: Jan Haberle Ing. CSc. A B C Č D E F G H CH J K L M N O P R Ř S Š T V W Z Ž  
Všechny články a recenze © Interkom, 1984-2003
HABALA Petr, i. m., Mgr. – fan, sběratel, recenzent, 23. 10. 1968 Opava, svobodný.
NYNÍ učím na ČVUT. ST MFF UK Praha 92, Edmonton (Canada) a Austin (Texas, USA). ZÁJMY knihy, letadla, historie 2. svět. válka, rocková hudba a tanec. V 86 cena úspěšného řešitele International Physics Olympiad.
SF 85 „…jsem v okresní knihovně ve vesnici Bílovec. Jako každé pondělí, přišel jsem si půjčit dalších deset knih. Ale ouha! Už jsem přečetl všechno, co tam měli o válce a o letadlech…, tak se ploužím okolo regálů a čekám, až mě nějaký titul praští do oka. Pak jsem dostal ránu. Stála za to, bylo to Železem z hvězd. Naštěstí mi to pofoukali Lidé ze souhvězdí Lva, a to všechno se Stalo zítra. A bylo to, stal se ze mě Pozemšťan a mimozemšťan.“ 86 četba Vonnegutovy Kolíbky, 89 „viděl jsem film Lord of the Rings a při té příležitosti jsem se dozvěděl, že nějaký chlap jménem Tolkien o tom napsal pár knih“, do fandomu přiveden náhodou, když se dozvěděl o existenci SFK Villoidus při MFF UK Praha. OBLIBA J. R. R. Tolkien, R. Chandler (ten co napsal Phila Marlowa), D. Adams, T. Pratchett, A. Szapkowski, Shakespeare, K. Vonnegut, U. Le Guin, P. K. Dick, V. Kadlečková, R. Heinlein, A., B. Strugačtí aj., Pán prstenů, Interkom aj. DÍLO články a recenze v Interkomu a Neviditelném psu, mapy k Tolkienovi aj.


Napsal/a pro IK
Napsal/a pro IK
Odkazy ve WHOSF