Logo rubriky
7/2003
  Cony (další) (204)
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK   
 
Všechna práva © Interkom 1984 - 2003

Festival Fantazie od A do Ž

       28. 6. - 6. 7. 2003 Chotěboř
Avalon – SF klub (založen 1994) vedený Václavem Pravdou pořádá oblíbené Avalcony od roku 1996, v roce 1998 pořádal také národní Parcon, v roce 2002 první Eurocon v ČR opět s Parconem. Vydává fanzin Zbraně Avalonu, oceněný v letech 1998, 1999 a 2000 1. cenou Akademie SF, F a H.
Bar – Dotváří atmosféru, je místem setkání, diskusí, příprav na další akce a pochopitelně místem zábavy. Nonstop obsluha, nízké ceny, oddělený prostor pro kuřáky a nekuřáky.
Cena Karla Čapka – Prestižní literární soutěž, která je neoddělitelně spjata s národním conem Parconem. Součástí programu sobotního večera je Slavnostní večer Čs. Fandomu s vyhlášením výsledků Ceny Karla Čapka a cen Čs. Fandomu.
Československý Fandom – Oficiální organizace SF klubů Česka a Slovenska. Z historických i praktických důvodů stále přetrvává vzájemná spolupráce národních Fandomů. ČsF zaštiťuje činnost klubů, jeho doživotní prezident Zdeněk Rampas vydává informační bulletin Interkom.
Doprava – Pořadatelé zajistili dopravu speciálními autobusy z Prahy. V rámci FF je zajištěna doprava do jednotlivých míst ubytování.
Eurocon – Festival Fantazie navazuje na úspěch Euroconu, prestižního celoevropského setkání fanoušků science fiction a technologií budoucnosti, fantasy a hororu, historie a mytologie, kosmonautiky a astronomie, záhad a UFO, které se konalo v roce 2002 poprvé v ČR. Eurocon přivedl do Chotěboře 1300 fanoušků, z toho 100 z ciziny a 50 ze Slovenska, více než 10 zahraničních hostů, 250 pořadů a 125 projekcí filmů, 13 souběžných programových linií.
Fantasy show – Do vystoupení šermířské skupiny je zakomponováno vyhlášení výsledků tradiční prestižní literární soutěže O nejlepší fantasy, včetně pasování vítězů titulem Lady/Sir Fantasy a předání funkčního meče.
Festival Fantazie = Filmový Festival Fantazie, Parcon-Avalcon, GameStar a Literární festival Vysočina. A kromě toho Star Trek Con, Star Wars Con, Gate Con, Babylon 5 Con, Fantastická Fakta, Futurologický kongres, XenaFest, Pán Prstenů, Pevnost a další fantasy, Manga&Anime, ... Celkem až 16 souběžných programových linií + speciální pořady. Vážné i humorné, seriózní i smyšlené přednášky spisovatelů, redaktorů, herců, odborníků, fanoušků i laiků, besedy, diskusní pořady, literární dílny, výstavy, divadlo, všechny druhy her, soutěže a testy, prodej her a knih, křty knih, setkání s přáteli, oslavy a párty, bohatá filmová a video projekce, koncerty, ...
Filmový Festival Fantazie = 6 programových linií zaměřených na besedy s herci a lidmi od filmu, projekce filmů, dokumentů a seriálů, soutěže, diskuse, přednášky, ...
GameStar – Hráčský con plný her a turnajů (Dračí Doupě, Shadowrun, Talisman, Magic The Gathering, Middle Earth, Star Trek, Star Wars, Pokémon, Warhammer, Necromunda, Mage Knight a další hry, včetně počítačových Warcraft, Starcraft, Half-Life, Legenda, Original War, ...
Hosté – Hlavními hosty budou zahraniční herci – Robin Atkin Downes z USA, ... spisovatelé - Garry Kilworth a William King z Velké Británie, Kir Bulyčov z Ruska, Andrzej Pilipiuk z Polska,... malíři - Philippe Coriat z Francie, ...
Hosté z ČR a SR: Spisovatelé – např. I. Kuglerová, J. Mostecký, O. Neff, J. Nesvadba, J. Rečková, V .Šlechta, R. Šusta, S. Švachouček, J. Velinský, F. Vrbenská, M. Žamboch, ... Odborníci na astronomii a kosmonautiku – P. Koten, T. Přibyl, A. Vítek, ... Malíři a výtvarníci – P. Bauer, T. Rotrekl, M. Zhouf, ... Redaktoři - I. Adamovič, P. Holan, M. Kučera, V. Ríša, … Významní fanové a další osobnosti.
Chotěboř - Druhé největší město bývalého okresu Havlíčkův Brod, místo konání.
Internet – Velká část komunikace mezi fanoušky a pořadateli vede přes Internet, zejména na stránkách věnovaných Festivalu Fantazie nebo prostřednictvím e-mailů.
Ježíšku, já chci plamenomet – Na Festivalu Fantazie vychází výběr nejlepších povídek této soutěže za rok 2002 a závěrečný rok soutěže 2003. Soutěž povídek plných krve, spermatu, špíny, hnisu a jiných hnusů, nikoli však literárních. Kromě této soutěže jsou na Festivalu Fantazie vyhlašovány výsledky řady dalších soutěží (Zlatá Zebra, Můstek je váš, ...).
Kompletní Zbraně Avalonu a řada dalších, ještě zajímavějších věcí je součástí SF CD-ROM, obsaženého v materiálech. Informace, fotogalerie, demohry, videa.
Liga podpory neofanů – Pracuje již několik let a pomáhá novým fanouškům. Mohou se seznámit s Čs. Fandomem a LPN, děním v nich a mají možnost se zúčastnit pořádaných aktivit a využít nabízené pomoci s organizováním aktivit vlastních. Informace na
Miss Avalcon – Tradiční volba Miss je stále zajímavější díky narůstajícímu počtu krásných dívek a žen na Avalconu. Nový moderátor Holodoctor, hodnotné ceny pro vítězky, porota plná osobností včetně zahraničních hostů.
Nakladatelé – Podporují pořadatele pomocí i finančně, chystají řadu novinek pro křty a autogramiády. Netopejr, Polaris, Talpress, Laser Books, ...
Oranžová trička – Pořadatelé chodí v oranžových tričkách nebo tričkách s logem klubu Avalon. Organizaci věnují několik set hodin dobrovolné práce na přípravu a realizaci a zaslouží si respekt. Zajišťují techniku, uvádějí hosty, kontrolují vstupenky a hlídají pořádek.
Program – Program běží každý den od 8 do 2 hodin, souběžně až v 16 programových liniích !!! Vybere si každý. Součástí programu jsou: burza a dražba vzácných knih, výstava obrazů, divadlo, diskotéka a hlavně Párty - společná zábava s tombolou o hodnotné ceny, volbou Miss Avalcon a koncertem hudební skupiny.
Quality – Pořadatelé se snaží o maximální kvalitu programu, doprovodných akcí, technického zabezpečení, ostatního zajištění. Znamená to mnoho set hodin obětavé a neplacené práce ve velmi obtížných podmínkách.
Rekreace – Celých 9 dní fantastické rekreace nabízí účast na celém Festivalu Fantazie. Dovolená za nízkou cenu a navíc bohatým programem. Přijeďte s celou rodinou!
Star Trek/Wars/Gate Con – Tradiční součásti Festivalu Fantazie a nová linie zaměřená na seriál Star Gate SG-1. Dosud největší setkání fanoušků těchto slavných filmů a seriálů. Několikadenní zábava – přednášky, diskuse, besedy, soutěže, testy, video projekce, hry a turnaje.
Šálek čaje – Ve Fantastické čajovně, organizované pořadateli ve spolupráci s Melkorem, lze strávit příjemné klidné chvíle. Pro půlnoční popovídání přijde každý večer jeden ze zahraničních hostů.
Tlumočení – Všechny přednášky a besedy zahraničních hostů budou tlumočeny do češtiny.
Ubytování – Pořadatelé zajišťují ubytování v několika kategoriích – hotel, ubytovna, internát, spacák (v ceně vstupného), s rozdílnými cenami a podmínkami. Zajišťují i dopravu, šatnu, občerstvení, celodenní stravování.
Vstupné – Vstupné na cony obecně je velmi nízké, vstupné na Festival Fantazie je ještě nižší, vztaženo k obsahu. Poskytuje dosud největší možnosti zábavy (desítky hodin, až 16 souběžných programových linií + speciální pořady), zahrnuje přespání ve vlastním spacáku a nejbohatší materiály (SF CD, slepovací plastikový SF model, informační brožura, barevný plakát, odznak-placka, několik časopisů).
Workshop – Literární dílna poskytuje v průběhu roku pomoc začínajícím spisovatelům a na Festival Fantazie přináší několik přednášek a živou dílnu.
Xena Fest – Nová programová linie Festivalu Fantazie zaměřená na známý seriál o bojovnici Xeně.
Yetti, Akta X, záhady, UFO, pyramidy, mýty, ... Dvoudenní program bloku Fantastická Fakta vede redakce stejnojmenného časopisu. Záhady, UFO, pyramidy, mýty, ...
Zahájení – Zahájení prezence v Sokolovně v sobotu 28.6. v 14 hodin. Slavnostní zahájení FF v kině v sobotu 28.6. ve 20 h. Slavnostní zahájení FF Parcon-Avalcon v Sokolovně ve středu ve 21 h. Divadlo - Sokolovna pátek večer. Fantasy show + Slavnostní večer Čs. Fandomu s CKČ - Sokolovna sobota 19 h. Párty s tombolou, Miss Avalcon a koncertem – sobota 21 h. Ukončení neděle 16 h.
Žízeň – Žízeň a hlad lze zahnat na několika místech – v jídelnách, v hlavním baru, v Sokolovně, v kině, z automatů. A pochopitelně v restauracích v celé Chotěboři.
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Obsah ročníku Index Archiv IK