Logo Zpravodaj ČS fandomu
Předchozí článek Další článek Obsah čísla Index
13/2006
(speciál)


Kdo je kdo v české a slovenské SF v otázkách a odpovědích

Komu je Kdo je kdo v české a slovenské SF určeno?

Obecně samozřejmě všem fanouškům SF, fantasy, hororu, komiksu , seriálů a vůbec všem, kteří se potkávají v SF klubech, na conech a stránkách fanzinů a webů.

Co z toho, když vytvoří své heslo, budou mít?

Například začínající autoři, ti zvláště, ilustrátoři, recenzenti, kteří by neradi propásli příležitost, kdy někdo bude stát o jejich práci, ale nenajde na ně v tu pravou chvíli spojení. (A nedomnívejte se, že se kvůli vám editor změní na detektiva, spousta autorů nebyla přizvána ke spoustě projektů jen proto, že jsem na ně nemněl adresu, nebo ta ve stávajícím Kdo je kdo již neplatila.)

Jak to funguje?

Vyplníte formulář na adrese: kdojekdo.apro.cz

dvakrát nezapomeňte na poslední kolonku Heslo, poprvé vyplnit a podruhé si někde poznamenat, abyste mohli své údaje průběžně aktualizovat (když heslo zapomenete, napište mi na ram@apro.cz).

Zhruba do měsíce pak vaše nově vytvořené heslo nebo jeho aktualizace najdete na stránkách:

 

Tak by to tedy probíhalo v ideálním světě, pokud se vaše heslo neobjeví včas, upozorněte mě na to a já se polepším. V současnosti totiž ne každý měsíc přibude nová položka a tak nejsem k aktualizaci příliš motivován.

Jak to dnes s Kdo je kdo vypadá?

Po přestávce delší než nám bylo milo se v prosinci podařilo aktualizovat Kdo je kdo v SF. Podívejte se na stránku ikarie.cz/IK/Who, zda se vaše případné zadané změny a aktualizace projevili na stránkách tak, jak jste si to představovali.

 

Webové KdojeKdo má v současnosti 90 hesel, což je sotva čtvrtina oproti tištěné verze z roku 2000, pokud se nebudete flákat tak až vás tase bude ke čtzřem stovkám, mohlo by Kdo je kdo vyjít zase tiskem.


Předchozí článek Další článek Obsah čísla Index