Všechna práva © Interkom 1984 - 1998
Čtenářův průvodce po Interkomu
Jak číst tento IK
Dovolená v tiskárně a volné pondělí po Parconu způsobily takové zdržení, že vydáváme prázdninové dvojčíslo.
Jistě vás potěší příspěvky o Reussově Revúci a přednáška a esej Fr. Novotného. Přednáška vyjde ve slovenském literárním časopisu Romboid a Doba komunisticko-germániová je převzata z Živlu č. 8.
Otiskujeme (přetiskujeme) dvě recenze Endymionu a dvě recenze na nový opus Richarda Ewanse.
O překladu Endymionu si doufám v Ikarii a samozřejmě v Interkomu brzy přečteme recenzi stejně zdrcující, jaká postihla Suchánkovské zprznění Williama Gigsona. Jak jsme se dověděli z korespondence na
http://www.sci-fi.cz, překladatel Endymionu měl dokonce tolik drzosti, že svou nedostatečnost omlouval chybami v originálu.
Databáze SF klubů
Přečtěte si
Článek Fr. Novotného o dílech Stanislava Lema (Ikarie 6 a 7/98)
Recenzi románu Williama Gibsona Mona Lisa Overdrive přejmenovaném na Zběsilá jízda od Pavla Šuchmana (Ikarie 7/98). Recenze je tak trefná a ostrá, že by mohla vyjít i v Interkomu. (To mi připomnělo, že když jsem druhdy žádal Slávka Švachoučka, aby se ve svých recenzích věnoval i kvalitě překladů z dílny Návratu, rozběsnilo to pana Suchánka málem k nepříčetnosti. Teď si může o své knize přečíst, a s ním několik desítek tisíc dalších čtenářů slova: Ignorujte zběsilou jízdu. Nekupujte to. Když koupíte, nečtěte...).
Nepřehlédněte trojrecenzi Fr. Novotného v Magazinu F & SF 2/1998. P. K. Dick: Temný obraz, T. Bisson: Medvědi objevují oheň a B. W. Aldiss: Helikonie.
Za přečtení stojí i Doba komunistickogermániová, která vyšla v
Živlu č. 8. Pokud ho neseženete, nezoufejte, článek přetiskujeme
v tomto čísle IK.
Není vám také podezřelé, že stále doporučuji takřka jen články a eseje Fr. Novotného? Je to snad jediný fan, který je ochoten se s námi rozdělit o své myšlenky? Nebo dokonce jediný, který nějaké má?
Vladomorna
ad VLADOMORNA - doporučuji zařadit pěkný nesmysl z Ikárie 6/98.
Na vnitřní straně přední obálky je článeček Martina Zhoufa o Sběratelských kartách. Na této (v podstatě první straně Ikárie) je DOKONČENÍ (!) zmíněného článku, což beru jako inverzní-kauzalitu (tj. jako pokus o SF přístup ke čtenáři :-) a hned na horním okraji se dozví čtenář …pokračování ze strany 48 (!). Hned na protější straně (již papírové) v Obsahu je článek Sběratelské karty veden na strane 56 (!), kde opravdu začíná. Celkem mi to tedy připadá jako pěkná hra na honěnou - nejprve začít KONCEM a poté ještě odkázat čtenáře na jinou stránku (kde konkrétně nalezne Digitální arénu firmy JRC). PES+
Pozn. red.: To není tak velká záhada (nebo avantgarda), jak to vypadá. Stejného efektu lze dosáhnout prohozením vnitřních stránek obálky v tiskárně, a když se k tomu přidá běžné přehlédnutí, jakých i méně pozorný čtenář najde v každém čísle tucet, máte místo časopisu hlavolam.
Nové fanziny v redakci
se opět v hojné míře objeví po Parconu. Zatím nashledanou.